Alexey Berezutsky: biografia, osiągnięcia

14.04.2019

Alexey Berezutsky jest słynnym rosyjskim obrońcą. Reprezentant drużyny narodowej. Wielokrotny zwycięzca mistrzostw i Super Bowl kraju.

Pomiędzy wodą a koszykówką

Alexey Berezutsky

Alexey Berezutsky urodził się w Moskwie w 1982 roku. Ma brata bliźniaka, który jest starszy od niego o 20 minut. Jest także zawodowym piłkarzem. Teraz są razem Klub CSKA i reprezentacja Rosji.

Ich matka pracowała jako księgowa, a jej ojciec - nauczyciel wychowania fizycznego, więc od dzieciństwa kochali ten sport. W gimnazjum, równolegle z piłką nożną, ćwiczyli piłkę wodną. Ale w rezultacie dokonano wyboru na rzecz szkoły piłkarskiej "Zmiana". Ich pierwszym trenerem był Władimir Łopatin.

Alexey, wraz ze swoim bratem, był już odróżniony od swoich rówieśników wysokim wzrostem, dyscypliną i doskonałymi danymi fizycznymi. W wieku 15 lat ich drużyna wyleciała z czołowej ligi mistrzostw szkół młodzieżowych. Bracia poważnie myśleli o związaniu się z piłką nożną, przejściem na koszykówkę. Vladimir Kobzev, ex-forward Avtozavodtsev, zaprosił ich na czas do szkoły Torpedo-ZIL. Wkrótce znany trener Boris Ignatiew zaczął przyciągać ich do gier dla głównego zespołu.

Debiut w sporcie wyczynowym

Aleksiej Berezutsky zdjęcie

W profesjonalnym zespole Alexey Berezutsky zadebiutował w 2000 roku. Miał 18 lat. W pierwszej lidze wyszedł na "Torpedo-ZIL" w Tomsku w meczu z miejscowym "Tomem". Berezutsky zagrał w pierwszym składzie. Warunki pogodowe były całkowicie bez piłki nożnej - 7 stopni szronu. W rezultacie gra zakończyła się remisem 0: 0. Po kolejnej walce o Torpedo, Berezutsky został wypożyczony Noworosyjskowi Czernomorecowi, który grał w dużych ligach.

W elicie rosyjskiego futbolu Aleksiej Berezutsky zadebiutował w marcu 2001 roku. Zastąpił w meczu z Spartak Moskwa. W końcówce "czerwony i biały" zdobył zwycięstwo 2: 1.

Wkrótce w meczu z Rostselmashem Berezutsky strzelił swojego pierwszego gola w dużych ligach. Jego trafne uderzenie na początku drugiej połowy uratowało Czernomorec od porażki (1: 1). W sumie w drużynie Noworosyjsk rozegrał 14 meczów.

Pod koniec sezonu "Czernomorec" zajął ostatnie miejsce i poleciał do pierwszej ligi.

W CSKA

Alexey Berezutsky zdjęcie z żoną

W CSKA zadebiutował w maju 2002 roku, Aleksiej Berezutsky. Biografia sportowca w tym czasie była całkowicie związana z piłką nożną. Obrońca wszedł na boisko w meczu przeciwko stolicy "Torpedo". Początkowo konkurencja na jego stanowisku była wysoka. Berezutsky rywalizował z Šemberasem, Evsikovem i Daevem, ale ostatecznie udało mu się wygrać miejsce w pierwszym składzie.

Już w 2003 roku grał we wszystkich meczach mistrzostw od pierwszych minut, po raz pierwszy zdobywając złote medale mistrzostw kraju.

Z CSKA do dnia dzisiejszego wiąże się z jego biografią. Berezutsky Alexey, którego fotografia regularnie trafia na strony gazet sportowych, wygrał sześć mistrzostw Rosji w klubie, został pięciokrotnie srebrnym medalistą i brązowym medalem jeszcze dwa razy. 7 razy wygrał puchar kraju, sześć razy stał się właścicielem super bowl.

W sumie "armia" wydała 317 meczów, w których strzelił 6 bramek.

Puchar UEFA

Biografia Aleksieja Berezutskiego

Alexey Berezutsky również z powodzeniem występował na europejskiej arenie. Obrońca fotografii ciągle wpada w raporty meczów CSKA w Europie. Najbardziej udany był sezon 2004/2005.

CSKA zaczął grać w Lidze Mistrzów. W drugiej rundzie kwalifikacyjnej Azerbejdżan znokautował Neftchi (0: 0, 2: 0), aw trzecim - szkocki Glasgow Rangers (2: 1, 1: 1). W fazie grupowej rosyjski klub należał do tej samej grupy, co angielska Chelsea, portugalska Porto i francuska PSG. Po bezbramkowym remisie w Portugalii i zwycięstwie gospodarzy nad Francuzami (2-0), drużyna Berezutskiego miała szansę kontynuować walkę.

Sytuację zmieniły dwie porażki z Chelsea (0: 2 i 0: 1). Potem "CSKA" zaginęła w domu, "Porto". W ostatniej rundzie musieli pokonać PSG i mieć nadzieję, że Portugalczycy stracą punkty w meczu z Brytyjczykami, którzy już zajęli pierwsze miejsce. CSKA poradził sobie z zadaniem - Semak zaprojektował hat-tricka, przynosząc zwycięstwo Moskali w Paryżu 3: 1. Jednak Porto porwał zwycięstwo z Chelsea 5 minut przed końcowym gwizdkiem. CSKA zajęła trzecie miejsce w grupie, nadal grała w Lidze Europy.

"CSKA" natychmiast dostał się do 1/16 finału portugalskiej "Benfiki" (2: 0, 1: 1), a następnie przeszedł Belgrad "Partizan" (1: 1, 2: 0) i francuski "Auxerre" (4: 0, 0: 2).

W półfinale Rosjanie zostali wyeliminowani z włoską "Parmą" 0: 0, a w domu pokonali przeciwnika 3: 0. Tak więc CSKA była w finale z Lizboną "Sporting". Po pierwszej połowie "CSKA" stracił 0: 1. Punkt zwrotny nastąpił w 56 minucie, kiedy Aleksiej Berezutsky wyrównał. Potem Żyrkow i Vagner Miłość doprowadzili sprawę do końca. Zwycięstwo 3: 1. CSKA jest zwycięzcą Pucharu UEFA.

W rosyjskiej drużynie narodowej

W reprezentacji Rosji Berezutsky mówi od 2003 roku. W szczytowym momencie swojego sukcesu trafił na Mistrzostwa Europy 2008 w Austrii i Szwajcarii.

Reprezentacja Rosji cudownie trafiła w mistrzostwo Europy, przybywając do Euro z drugiego miejsca, tylko z powodu domowej porażki w ostatniej rundzie Anglików.

Na Euro Rosjanie byli rywalami Hiszpanów, Szwedów i Greków. W debiutanckim pojedynku drużyna Berezutskiego poniosła druzgocącą porażkę z Hiszpanią 1: 4. Jednak po dwóch zwycięstwach nad Grecją (1: 0) i Szwecją (2: 0) wszedłem do playoffów z drugiego miejsca.

Znakomity był mecz ćwierćfinałowy. Rachunek na początku drugiej połowy otworzył Pavlyuchenko. 5 minut przed końcowym gwizdkiem Holendrzy ocalili Van Nisterlę przed porażką. Zwycięzca został ustalony w dogrywce. Torbinsky i Arshavin doprowadzili Rosję do półfinału.

W walce o decydującą rundę Euro Rosjanie ponownie przegrają z Hiszpanami (0: 3), zdobywając w ten sposób brązowe medale.