Marco Asencio: kariera młodego hiszpańskiego pomocnika w "Real" i hiszpańskiej reprezentacji

23.03.2019

Marco Asencio to hiszpański zawodowy piłkarz, który gra z Realem Madryt i hiszpańską drużyną narodową jako atakujący pomocnik. Jako członek klubu Madryt jest właścicielem wszystkich trofeów w Hiszpanii, a także dwukrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzów i Superpucharu UEFA.

Jest członkiem Mistrzostw Świata 2018, który odbył się w Rosji, gdzie jego drużyna poleciała do 1/8 finału. 11 września 2018 roku zagrał w meczu towarzyskim z Chorwacją - wicemistrzami ostatnich mistrzostw świata, w których strzelił gola (wynik 6: 0).

Biografia piłkarza piłkarskiego

Marco Asencio urodził się 21 stycznia 1996 roku w mieście Palma, w Hiszpanii. Piłkarz jest absolwentem Akademii Piłki Nożnej na Majorce.

Dołączył do zespołu głównego w 2013 roku, ale najpierw grał w klubie rolniczym - "Mallorca B". 27 października 2013 roku zadebiutował w drużynie głównej w meczu przeciwko Recreativo. Dla zespołu zapasowego rozegrano 14 meczów i strzelono 3 gole. Pierwszy gol dla bazy został zdobyty 16 marca 2014 r. W meczu z Teneryfą. W październiku 2014 r. Marco Asensio został graczem miesiąca w Segunda. W sumie "Mallorca" strzelił 7 goli w 56 meczach Segundo. Pod koniec 2014 roku podpisał kontrakt z Realem Madryt, na mocy którego dołączy do śmietany latem 2015 roku.

Przeprowadzka do Realu Madryt: wynajęcie Espanyolu i eksploracja La Liga

Latem 2015 roku Asencio stał się prawdziwym graczem. Marco został natychmiast wynajęty Espanyolowi na jeden sezon. Zadebiutował w hiszpańskiej La Liga w meczu czwartej rundy z Realem Sociedad.

W szóstej rundzie otrzymałem żółtą kartkę w 13. minucie meczu z Deportivo. W meczu z klubem Real Betis został oznaczony trzema asystami po 4, 51 i 55 minutach. Debiutancki gol zdobył bramkę w bramce "Granada" i przyniósł remis do "Espanyola" w 94. minucie.

Marco Asencio na Majorce

W pojedynku z Malagą strzelił gola w 6 minucie. Pierwszy pucharowy mecz z klubem, który odbył się 15 grudnia 2015 r. Przeciwko "Levante". W 22 minucie meczu z "Eibarem" dałem asystę.

W meczu 25 rund strzelił gola i otrzymał żółtą kartkę. W meczu z "Rayo Vallecano" dał przepustkę asysty na 12 minut. W 31 i 32 rundzie dał 1 asysty. W 34 rundzie strzelił gola przeciwko Selta. W ostatnim meczu dla klubu strzelił podwójnego gola w bramce Eibar, strzelając gole w 32 i 66 minucie, a także asystował przez 76 minut. W rezultacie Espanyol wygrał z wynikiem 4: 2. Zgodnie z wynikami mistrzostw, Marco Asensi znalazł się w czołowej dziesiątce asystentów La Ligi.

Kariera dla "Royal Club"

Oficjalny debiut Asencio dla Realu Madryt odbył się w meczu Superpuchar Europy z Sevillą. Tam 20. numer Marco Asensio strzelił pięknego gola z dystansu do bramki Sergio Rico i otworzył wynik w meczu. Stał się autorem ostatniego - czwartego gola przeciwko Juventusowi Turynowi w finale Ligi Mistrzów 2016-2017. Oprócz Ligi Mistrzów wygrał Puchar La Liga (Mistrzostwa Hiszpanii) w swoim pierwszym sezonie w Realu Madryt. Spędził 38 meczów we wszystkich turniejach w sezonie.

Zdobywca Ligi Mistrzów

W następnym sezonie zaczął częściej wchodzić na boisko w ramach Royal Club, biorąc udział w 51 meczach, w tym 32 meczach w La Liga.

Kariera w reprezentacji Hiszpanii

Grał na Euro 2015 wśród drużyn poniżej 19 roku życia, które odbyły się w Grecji. Był głównym graczem swojego zespołu. W półfinale turnieju, w pojedynku z drużyną francuską, odnotowano podwójne, strzelając gole w 88 i 95 minut, co pozwoliło mu dostać się na listę najlepszych strzelców w turnieju. Grał w finale przeciwko rosyjskiej drużynie narodowej i wraz ze swoim zespołem został mistrzem Europy wśród drużyn poniżej 19 roku życia. Został uznany za najlepszego gracza w turnieju. W tym samym roku gracz zaczął brać udział w drużynie młodzieżowej do 21 lat, w której rozegrał 18 oficjalnych meczów i zdobył 7 bramek.

Pomocnik Asencio Hiszpania

W 2016 roku Marco Asensio zadebiutował w oficjalnych meczach w reprezentacji Hiszpanii.

W ramach "Red Fury" jest członkiem Mistrzostw Świata 2018 w Rosji.

Jego debiutancki gol dla reprezentacji narodowej strzelił przeciwko chorwackiej drużynie narodowej w pojedynku, który odbył się 11 września 2018 roku. Mecz zakończył się druzgocącym zwycięstwem Hiszpanii z wynikiem 6: 0.