Rizvan Utsiev: kariera rosyjskiego piłkarza (obrońcy klubu "Akhmat")

16.03.2019

Rizvan Utsiev to rosyjski zawodowy piłkarz, który działa jako obrońca (prawy boczny lub po prostu obrońca boczny) w klubie Akhmat (wcześniej znanym jako Terek) z rosyjskiej Premier League.

Rizvan Utsiev

Od 2005 roku do chwili obecnej grał w 178 meczach swojego klubu i strzelił 6 bramek. Jest jednym z najlepszych graczy w historii Akhmat. Ma dużą szybkość i dobrą kontrolę nad piłką, dzięki czemu może łatwo dostać się do pola karnego przeciwnika i stworzyć niebezpieczną sytuację bramkową. Rizvan Utsiev jest jednym z najlepszych wykonawców standardów w swoim klubie. Gra z numerem 40. Wysokość piłki nożnej gracza wynosi 173 centymetry, a waga 68 kilogramów. W 2011 roku został wezwany do reprezentacji Rosji-2. W 2014 r. Został odznaczony Medalem Zasługi dla Czeczeńskiej Republiki.

Biografia

Rizvan Utsiev urodził się 7 lutego 1988 r. W Argun (CRI, Rosja). Od szóstego roku życia zaczął grać w piłkę nożną, ukończył akademię piłkarską Chelny KAMAZ i Terek Grozny. Grał w takich klubach młodzieżowych jak Vainakh, KAMAZ i Terek. W 2005 roku zaczął grać dla głównej drużyny Tereka w meczu z Lokomotiv club (Moskwa), zastępując swojego kolegę z drużyny w drugiej połowie gry. W tym samym sezonie rozegrał 24 mecze w drugiej kompozycji, w których zdobył jeden gol. Sezon rosyjskiej Premier League 2005/2006 okazał się niezwykle nieudany dla Tereka, ponieważ zespół poleciał do niższej ligi, w której spędzili dwa lata. W sumie w tym czasie Rizvan Utsiev rozegrał 9 meczów. W sezonie 2006/2007 zespół zajął drugie miejsce w 1. Dywizji i zapewnił sobie powrót do RFPL.

Zmniejszenie klasy: wynajem w drugiej lidze

W 2007 roku obrońca przeniósł się do klubu Kavkaztransgaz-2005 (Strefa Południowa, drugi dział Rosji w piłce nożnej) na warunkach najmu. Tutaj grał przez pół sezonu, spędzając 13 meczów i strzelając 2 gole.

W 2008 roku powrócił do "Terek" i ponownie zaczął grać dla kompozycji młodzieżowej. W tym sezonie piłkarz grał w 25 meczach i strzelił jedną bramkę.

Powrót obrońcy do RFPL i tytuł najlepszego gracza

We wrześniu 2009 roku spędził swój drugi mecz w RFPL w meczu z Amkar. W tym meczu Utsiev spędził na polu wszystkie 90 minut czasu gry, w 10. minucie otrzymał żółtą kartkę za kłótnię z sędzią.

W sezonie 2009/10 w rosyjskiej Premier League miał 25 meczów i strzelił dwie bramki, a wynik ten doprowadził do uznania Rizvana Utsieva za najlepszego gracza drużyny Groznego, zdaniem fanów i ekspertów piłkarskich. Przez cały sezon po każdej rundzie fani mieli możliwość zagłosowania na najlepszego, ich zdaniem, gracza. Wśród kolegów z drużyny, Utsiev zdobył więcej głosów, tym samym zdobywając sobie ten tytuł.

Biografia Rizvana Utsieva

W 2012 roku obrońca doznał poważnego wstrząsu mózgu, kiedy stanął przed czołem z kolegą z drużyny w meczu z Kazanem "Ruby" (zwycięstwo 2-1). Obrażenia te unieszkodliwiły Utsieva o prawie cały miesiąc. Niemniej jednak obrońca wyzdrowiał i kontynuował grę w bazie.