Serdar Azmun: irański piłkarz, napastnik Rubina

23.03.2019

Serdar Azmun - irański pro piłkarz, działający jako napastnik w Kazaniu "Rubin" i reprezentacji Iranu. Jest członkiem Mistrzostw Świata w 2018 r. W Rosji. W okresie swojej kariery grał wcześniej dla irańskich "Sepahan" i "Rostov".

Irańczyk Messi Ammun Serdar

Biografia: najmłodszy legionista irański

Serdar Azmun urodził się 1 stycznia 1995 roku w mieście Gombede-Cavus w Iranie. W wieku dziewięciu lat zaczął interesować się piłką nożną. W wieku piętnastu lat zaczął grać dla młodzieży klubu Isfahan "Sepahan".

W grudniu 2012 roku, w wieku siedemnastu lat, Azmun przeniósł się do Kazań Rubin. Tutaj stał się drugim irańskim piłkarzem po bramkarzie Alireza Hagigi. Przełom w Azmun był nieco sensacyjny - piłkarz stał się najmłodszym irańskim graczem w historii, który jest zwolennikiem zagranicznego klubu.

Pierwszy mecz dla nowego klubu Azmun odbył się 25 lipca 2013 r. W Lidze Europy przeciwko klubowi "Jagodin" z Serbii. W sierpniu tego samego roku, w meczu Ligi Europy z Molde, Fotballklubb został zastąpiony w 85. minucie i zdołał zostać autorem bramki.

Azmun Serdar przekazuje Rubinowi

Rozegrał pierwszy mecz w rosyjskiej piłkarskiej Premier League w dniu 6 października 2013 r. - po zastąpieniu w 74. minucie meczu z Anjim, aw dodanej minucie strzelił pierwszego gola dla Rubina.

Idź do "Rostowa" do wynajęcia

W lutym 2015 r. Irański napastnik przeprowadził się do Rostowa na zasadzie dzierżawy. Jego debiut w nowym klubie odbył się 8 marca 2015 roku, w meczu z Lokomotiwem Moskwa. 16 marca 2015 r. Był pierwszym celem moskiewskiej "linii kolejowej" przy bramie "Kuban". W lipcu 2015 r. Azmun Serdar przedłużył umowę dzierżawy z Rostowem na kolejny sezon, później w tym klubie został wicemistrzem rosyjskich mistrzostw.

Azmun Serdar w składzie Rostowa

Latem 2016 roku irański piłkarz z własnej woli opuścił Rubina i przeprowadził mecz kontrolny dla Rostowa. Następnie zespoły rozpoczęły proces sądowy, w trakcie którego sąd polubowny w Lozannie zezwolił irańskiemu napastnikowi na organizowanie meczów dla Rostowa.

W rezultacie rozprawa sądowa pozwoliła drużynie Rostowa ogłosić zawodnika piłki nożnej w bieżącym sezonie. Irańczyk został włączony do UCL 2016.

W kwalifikacjach Azmun strzelił bramkę w bramce Royal Sporting Club Anderlecht i Αjax i pomógł zespołowi po raz pierwszy w historii wejść na scenę grupową. W listopadzie 2016 roku, w meczu fazy grupowej z Atletico Madryt (1: 2), Azmun strzelił gola i stał się pierwszym irańczykiem od 2005 roku (kiedy Ali Karim z Bayernu strzelił), który strzelił gola w fazie grupowej głównego turnieju europejskiego.

23 listopada 2016. Azmun strzelił swoją drugą bramkę w Lidze Mistrzów przeciwko Bayernowi, co pozwoliło rosyjskiemu klubowi wygrać sensacyjne i trzecie miejsce w grupie.

Azmun Serdar wraca do Rubina

Po dobrych występach i bramkach w Lidze Mistrzów, Azmun przyciągnął zainteresowanie europejskich gigantów, takich jak Marsylia, Liverpool, Arsenal, Borussia (Dortmund), Bayer 04 i pod koniec sezonu 2016/2017 yy Szkocki Grand Celtic, angielski Everton i hiszpańska Walencja zainteresowały się Azmunem.

Jednak irańskie przejście do jednego z wymienionych klubów europejskich nie miało miejsca. W czerwcu 2017 r. Azmun Serdar powrócił do Rubina.

W sierpniu 2018 r. W meczu drugiej rundy mistrzostw Rosji przeciwko moskiewskiemu "Dynamo" w 18. minucie Iran został ranny. Obrażenia Azmun Serdar były zbyt poważne - piłkarz został wyniesiony z pola na noszach.