Skater Fedor Klimov: biografia, kariera i życie osobiste

08.05.2019

Fedor Klimov jest dumą Rosji. Ta łyżwiarz figurowy jest laureatem wielu międzynarodowych mistrzostw i mistrzyni olimpijskiej. Przez większą część kariery towarzyszy mu Ksenia Stolbova, występując z nim w parze.

Biografia łyżwiarza

Przyszły mistrz urodził się w Leningradzie we wrześniu 1990 roku. Całkowicie przewidywalne było, że facet pójdzie na łyżwiarstwo figurowe, ponieważ jego matka była trenerem w szkole łyżwiarstwa figurowego. Oczywiście, gdy w wieku czterech lat Fiodor Klimow wyszedł na lód, nikt nawet nie myślał, że ta pasja stanie się dziełem jego życia i da mu chwałę mistrza.

Przyszły mistrz w wieku szesnastu lat odniósł już wielki sukces. Potem był łyżwiarką figur i mówił na wszystkich mistrzostwach Rosji w dzieciństwie i młodzieży łyżwiarstwo figurowe. Zawody przyniosły mu Puchary Rosyjskie, ale poza tym facet został zaproszony do reprezentacji narodowej łyżwiarzy figurowych w sezonie 2007/2008.

Fiodor Klimow, którego fotografia jest dostępna w tym artykule, nieustannie trenował, opuścił miasto na konkursy, ale to nie przeszkodziło mu w nauce. Klimov był pracowitym studentem i lubił uczyć się nowych rzeczy. Właśnie ta cecha charakteru pozwoliła Fedorowi ukończyć szkołę ze srebrnym medalem.

Fedor Klimov

Rozpoczęcie kariery sportowca

Od 2007 Fedor Klimov zaczął jeździć parami. Początkowo jego partnerką była Maria Chaschina, ale duet z tą figurką nie przyniósł świetnych rezultatów. Wkrótce zastąpił ją Aleksander Małachow i ta para odniosła sukces. Razem udało im się dwukrotnie zwyciężyć w konkursach Pucharu Rosji.

Luty 2009 został oznaczony dla Fedora przez przybycie nowego partnera, samego Xenia Stolbova, z którym odniósł prawdziwy sukces. Duet stał się jedną z najsilniejszych na świecie łyżwiarstwie figurowym. Pierwszy wspólny sezon natychmiast przyniósł owoce. Para została mistrzem młodzieżowych mistrzostw Rosji i wzięła brązowy medal na światowych zawodach młodzieżowych.

Fedor i Xenia byli zdeterminowani, aby podbić świat dalej, byli podobni w swoim pragnieniu osiągnięcia wielkiego sukcesu, aby pokazać doskonałe rezultaty. W 2010 roku duet ponownie wygrał mistrzostwa kraju i wygrał dwa etapy Grand Prix. Ponownie wywalczyli Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, ale byli już srebrnymi medalistami. życie osobiste Fedora Klimova

W 2011 roku para osiągnęła nowy poziom, zdobyła nowe tytuły. W związku z odmową udziału jednej z par w Mistrzostwach Europy organizatorzy zaprosili Fiodora i Ksyushę. A łyżwiarze nie odmówili reprezentowania swojego kraju i po raz pierwszy wystąpili na poziomie dorosłym. Pierwsze doświadczenie stało się produktywne, a para przyniosła brązowe medale. Ponadto byli oni w stanie zająć drugie miejsce w mistrzostwach Rosji.

W sezonie przedolimpijskim para zmieniła trenera. Trenowali w trybie rozszerzonym, prawie nie odpoczywali. Wielkie nadzieje zostały przypięte do duetu, a oni sami zdali sobie sprawę z potrzeby zwycięstwa.

Domowa Olimpiada

Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Soczi, a Fiodor Klimow i jego piękny partner byli w stanie sprostać oczekiwaniom fanów. Doskonale skatowali darmowy program i pokazali najlepsze wyniki wśród wszystkich uczestników. Para przyniosła dodatkowe dziesięć punktów rosyjskiej drużynie narodowej, co pozwoliło krajowi na zwycięstwo w zawodach drużynowych. Osobiste zwycięstwo duetu polegało na otrzymywaniu srebrnych medali.

Po igrzyskach olimpijskich para dalej rosła i do dziś jest najsilniejsza w Rosji.