Anatoly Byshovets: biografia, data urodzenia, rodzina, kariera piłkarska i recenzje

23.03.2019

Anatolij Byshovets - popularny radziecki piłkarz, który grał na pozycji napastnika. Znany również jako trener, który pracował zarówno w czasach radzieckich, jak iw nowoczesnej Rosji. Ma tytuł Czczonego Mistrza Sportu i trenera Związku Radzieckiego.

Biografia sportowca

Anatolij Byshovets urodził się 23 kwietnia 1946 r. Urodził się w Kijowie. Był uczniem miejscowej szkoły piłkarskiej, znanej jako "Młode Dynamo". To właśnie tam zaczął grać pod kierunkiem Nikołaja Fominyka i Mikołaja Melnichenko.

W zespole dla dorosłych po raz pierwszy był w 1963 roku. To był Dynamo Kijów. W tym klubie spędził całą swoją karierę. Na boisku Anatolij Byshovets często wyróżniał się wśród swoich kolegów z drużyny ze względu na swoje wyjątkowe cechy indywidualne. Jest to oszukańcze sztuczki firmowe, technika filigranowa, często wolała pokonać przeciwnika jeden na jednego niż przekazać piłkę partnerowi, za który był wielokrotnie krytykowany.

W latach 60. Anatolij Byshovets został uznany za jednego z najlepszych dryblerów w radzieckim futbolu. W ataku na Kijów "Dynamo" grał w parze z innym wybitnym napastnikiem czasu, Vladimirem Muntianem.

W Dynamo Kijów piłkarz Anatolij Byshovets grał przez dziesięć lat. W tym czasie spędził na boisku 139 meczów, w których zdobył 49 bramek.

Tytuły klubów

Piłkarz Anatolij Byshovets

Pierwszy tytuł w biografii Anatolija Byshovtsa pojawił się już w 1964 roku. W ramach swojego klubu udało mu się zdobyć puchar Związku Radzieckiego.

Jego klub rozpoczął walkę z finałem 1/16, w którym nie bez trudności udało mu się pokonać "Oilmana" z Fergana z wynikiem 1: 0. Potem zwyciężyły "Oilman" z Baku (4: 1), Jarosław "Shinnik" (3: 1).

W półfinale Moskwa Spartak stawiała uparty opór wobec mieszkańców Kijowa. Pierwszego dnia zwycięzca nie mógł zostać zidentyfikowany nawet w wyniku dodatkowego czasu, a seria kar w tym czasie nie została jeszcze przewidziana w regulaminie. Dlatego następnego dnia miało miejsce powtórka, w której Dynamo wygrało w spektakularnej wymianie ognia - 3: 2.

W finale Kievans walczyli ze "Skrzydłami Sowietów". Byshovets nie dotarli do głównej drużyny, a jedyny cel Viktora Kanevsky'ego w 17. minucie zadecydował o losie meczu.

Występy w Mistrzostwach ZSRR

W 1966 r. Byshovets po raz pierwszy zdobył złote medale mistrzostw ZSRR w ramach Dynamo Kijów. Klub bohatera naszego artykułu okazał się silniejszy niż jego konkurenci, pokonując srebrnych medalistów Rostowa SKA o 9 punktów.

W 1967 i 1968 roku, Kievans ponownie wygrał mistrzostwa, wydając serię trzech zwycięstw z rzędu. Po kilkuletniej przerwie mieszkańcy Kijowa wygrali mistrzostwa sowieckie w 71. roku. Byshovets stał się czterokrotnym mistrzem kraju.

Na arenie europejskiej

Kariera Anatolija Byshovcii

Przez wszystkie te lata Byshovets pozostał jednym z najlepszych strzelców zespołu, świecąc nie tylko na arenie krajowej, ale także międzynarodowej. Jego debiut w Pucharze Europy odbył się w 1967 roku.

Kievans rozpoczął od konfrontacji ze szkockim "celtyckim". W dalszej kolejności sowieccy gracze wygrywali 2-1, a mecz gospodarzy zmniejszono o remis 1-1.

Już w drugiej rundzie skromny polski "Gurnik" przerwał zwycięski marsz mistrza radzieckich. "Dinamo" niespodziewanie przegrał u siebie 1: 2, a mecz wyjazdowy zakończył się wynikiem równym 1: 1.

W 1968 r. Mieszkańcy Kijowa odmówili udziału w turnieju, między innymi w klubach wschodnioeuropejskich, dlatego protestowali przeciwko umieszczeniu ich w parach.

W 1969 roku drużyna z Kijowa przeszła pomyślnie pierwszą rundę, pokonując wiedeńską "Austrię" (2: 1, 3: 1), ale w następnym etapie przegrała z włoską "Fiorentiną" (1: 2, 0: 0).

W 1972 roku Anatolij Byshovets, którego zdjęcie znajduje się w tym artykule, zagrał ostatnio w Pucharze Europy. W pierwszej rundzie jego zespół ponownie spotkał się z Austriakami, pokonując Wacker 1-0 i 2-0 w domu. W drugiej rundzie polski Gurnik został pokonany (2: 0 i 1: 2). W 1/4 finału Real Madryt przybył do Kijowa. Ta gra zakończyła się remisem 0: 0, a Hiszpanie wygrali 3: 0 w wielkim meczu na Santiago Bernabeu.

Kariera w drużynie narodowej

Byshovets rozpoczął karierę w reprezentacji ZSRR w 1966 roku. W sumie rozegrał 39 meczów w reprezentacji, w której strzelił 15 goli.

W 1968 r. Wyjechał w reprezentacji ZSRR na Mistrzostwa Europy we Włoszech. W meczu kwalifikacyjnym do tego turnieju bohater naszego artykułu zdobył jedno z najpiękniejszych bramek w swojej karierze. W 36. minucie meczu z Austrią trafił w cel z "bocznymi nożycami", co dało wynik 2: 0. W rezultacie ta gra zakończyła się wynikiem 4: 3 na korzyść drużyny narodowej Związku Radzieckiego.

W decydującej konfrontacji o prawo do gry w Euro drużyna ZSRR spotkała się z Węgrami. Pierwszy mecz w Budapeszcie przegrał 0: 2. W meczu powrotnym w Moskwie to Byshovets strzelił trzecią bramkę bez odpowiedzi przeciwko swoim przeciwnikom, zdobywając bilet na turniej dla drużyny.

Byshovets przyjaźnił się ze słynnym muzykiem Władimirem Wyszockim, który ma nawet wiersze o tym słynnym sportowcu. Na Euro drużyna ZSRR grała w półfinale z Włochami. Ponieważ seria rzutów karnych nie była przewidziana w regulaminie, finalista turnieju został określony przez losowanie. Szczęście było po stronie naszych rywali. W meczu o trzecie miejsce sowieccy gracze przegrywają z angielskim 0: 2.

Mistrzostwa Świata

Jednym z głównych turniejów w karierze Byshovtsa były mistrzostwa świata, które odbyły się w Meksyku w 1970 roku.

Radzieccy piłkarze grali w meczu otwarcia z gospodarzami turnieju. Konto w tej konfrontacji nigdy nie zostało otwarte. Następnie belgijska drużyna 4: 1 została pokonana, Byshovets wykonał double. Oba nieodebrane mięsa zdobyły bohatera naszego artykułu i bramę zespołu Salwadoru.

W 1/4 finału sowieccy piłkarze dostali się do reprezentacji Urugwaju. Po upartej walce bez bramki w czasie zasadniczym, los zwycięzcy został określony przez cel Victora Esparrago na 117 minut.

Byshovets przyjaźnił się ze słynnym muzykiem Władimirem Wyszockim, który ma nawet wiersze o tym słynnym sportowcu. Można je znaleźć w piosence "Talking with my wife after the World Cup".

Komentator z jego stoiska

Przekreśla nas na czerwone słowa,

Nic dziwnego, że klub "Fiorentina"

Zaproponował milion dla Byshovtsa.

Po zdobyciu czterech goli w mistrzostwach świata, Anatolij Byshovets został najlepszym strzelcem reprezentacji radzieckich w turnieju, został uznany za najlepszego gracza.

Skończył karierę bardzo wcześnie, mając zaledwie 27 lat. Było to spowodowane nawrotem kontuzji kolana, którą napastnik otrzymał w wieku 23 lat.

Kariera coachingowa

Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich

Dziesięć lat po zakończeniu kariery profesjonalnego piłkarza, Byshovets postanawia spróbować się jako główny trener. W 1982 roku rozpoczął współpracę z młodzieżową drużyną ZSRR, która dwa lata później zdobyła srebrne medale na Mistrzostwach Europy dla graczy nie starszych niż 17 lat. Jedynie w finale sowieccy piłkarze są słabsi od Węgrów w rzutach karnych.

W 1988 r. Anatolij Fiodorowicz Byshovets zabiera radziecką drużynę olimpijską na igrzyska w Seulu. Zawodnicy reprezentacji ZSRR są w tej samej grupie z drużynami z Korei Południowej, Argentyny i USA. W pierwszej grze z Azjatami można osiągnąć tylko zero. Następnie, dzięki bramkom Dobrovolsky'ego i Mykhaylichenko, Argentyna pokonała 2: 1. W meczu z Amerykanami, na początku drugiej połowy, sowieccy gracze mieli w sumie 4-0, tylko dzięki bramkom Gulyi i Doyle'a wynik był bardziej przyzwoity, USA straciły 2-4.

W 1/4 finału drużyna narodowa ZSRR przeniosła Australię 3: 0, aw półfinałach w dogrywce powtórzy Włochy 3: 2. W finale Brazylijczycy konfrontują się z radzieckimi piłkarzami. W pierwszej połowie Romario otwiera wynik. W połowie drugiej połowy Dobrovolsky wykonał rzut karny w stosunku 1: 1. W dogrywce 103 minuty później Yury Savichev zdobywa bramkę, która przynosi złote medale drużynie olimpijskiej drużynie radzieckiej.

Zespół CIS

Biografia Anatolija Byshovtsa

W 1990 roku trener Anatolij Byshovets poprowadził reprezentację ZSRR, z którą został wybrany do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Szwecji. Bohater naszego artykułu poszedł na turniej jako mentor do zespołu CIS.

W Szwecji nasi zawodnicy byli naprawdę słabi, chociaż start był obiecujący. W pierwszym meczu z Niemcami Igor Dobrovolsky otworzył wynik z rzutu karnego w połowie drugiej połowy, ale Hessler strzelił drugiego gola w 89 minucie. Potem nastąpił bezbramkowy remis z Holandią. W ostatnim meczu ze Szkocją zespół CIS miał szansę na sukces, ale poniósł porażkę 0: 3 i wystartował z turnieju.

Następnie w karierze Byshovtsa był krótki okres pracy w klubie Cypr AEK z Limassol, a następnie współpraca z reprezentacją Korei Południowej, która pomogła zakwalifikować się do Mistrzostw Świata w 1994 roku.

W pierwszym meczu z Hiszpanami Asians strzelili dwa gole, po remisie 2: 2, a następnie 0: 0 z Bolivią, a drużyna niemiecka po pierwszej połowie straciła 0: 3. W drugiej połowie meczu wyróżnili się Hwang Son Hon i Hon Myung-Bo, ale nie udało im się zdobyć gola. Zespół zajął trzecie miejsce w grupie, nie dostając się do play-off. Mimo to jej występ został uznany za udany, przedłużono kontrakt z Byshovtsev.

Z Koreą Południową bohater naszego artykułu zajął czwarte miejsce w Igrzyskach Azjatyckich, poprowadził zespoły do ​​Pucharu Azji. W tym czasie w licznych wywiadach Anatolij Fiodorowicz Byshovets zauważył, że współpraca z zespołem południowokoreańskim była dla niego produktywna i bardzo egzotyczna.

Najgorszy trener reprezentacji narodowej

Anatolij Fiodorowicz Byshowiec

Od 1996 roku bohater naszego artykułu został mentorem St. Petersburga "Zenith". W sierpniu 1998 r. Został równocześnie mianowany głównym trenerem drużyny narodowej. Gdy zespół Anatolii Byshovtsev wykonuje niesamowicie złe wyniki. W rezultacie staje się najgorszym trenerem w swojej najnowszej historii. Wyniki mówią same za siebie.

19 sierpnia Rosjanie w meczu towarzyskim przegrywają z Szwedami 0: 1. Następnie zaczyna się w meczach kwalifikacyjnych o prawo do gry na Mistrzostwach Europy 2000 z porażką wyjazdową przeciwko Ukrainie 2: 3.

23 września jest gorszy w towarzyskim meczu z Hiszpanami (0: 1), a 10 października przegrywa z Francuzami w następnym meczu kwalifikacyjnym z wynikiem 2: 3.

Prawdziwa klęska to trzecia porażka reprezentacji narodowej z rzędu w turnieju kwalifikacyjnym, który cierpi z powodu Islandii. Jedyny gol w meczu w 89. minucie zdobywa Yury Kovtun. Miesiąc później Rosjanie zostają wysłani na towarzyski mecz w Brazylii, gdzie zostają wyrzuceni z wynikiem 5: 1.

To staje się ostatnią kroplą, zostaje wyrzucona. Tak więc, w sześciu meczach pod jego dowództwem, drużyna poniosła 6 porażek, różnica bramek strzelonych i brakowało z 5:14. Według fanów i specjalistów był to najgorszy okres w historii rosyjskiej drużyny narodowej, dzięki czemu możliwe było wyciągnięcie licznych wniosków do zespołu zarządzającego.

We wrześniu Anatolij Davydov zaczyna zastępować Byshovtsa w Zenit.

Pracuj w klubach

Od 2003 do 2004 roku Byshovets zajmuje stanowisko wiceprezesa klubu piłkarskiego Chimki, a następnie przez mniej niż jeden sezon kieruje zespołem Tom z Tomska.

Od 2006 do 2007 jakiś czas kierowany przez moskiewską "Lokomotywę". Jesienią 2009 r. Zaczyna doradzać sztabowi szkoleniowemu Krasnodar "Kuban". Jest on zaproszony do pomocy zespołowi w ucieczce przed spadkiem z elitarnego oddziału. W tej chwili, kiedy Byshovets jest do dyspozycji klubu, drużyna zajmuje przedostatnie miejsce.

Byshovets rezygnuje w mniej niż miesiąc, a "Kuban" wciąż leci do Pierwszej Dywizji.

W 2010 roku pojawiły się aktywne pogłoski, że Byshovets doradzał Ufa, ale informacje nie zostały potwierdzone.