Arthur Hill-Gachinsky, biografia

29.05.2019

Arthur Hill-Gachinsky to znany rosyjski łyżwiarz figurowy. Wykonywane z pojedynczymi programami. Zdobył medale różnych wyznań na mistrzostwach świata i Europy. Ma tytuł mistrza sportu klasy międzynarodowej.

Biografia sportowca

Arthur Hill-Gachinsky

Arthur Hill-Gachinsky urodził się w Moskwie w 1993 roku. W dzieciństwie aktywnie jeździł na rolkach, w wieku sześciu lat zaczął uprawiać łyżwiarstwo figurowe. Od stolicy do miasta nad Newą, jego rodzina przeprowadziła się w 2002 roku.

Tutaj po raz pierwszy pojawił się jego osobisty trener. Stali się Alexei Mishin, który mówił wcześniej na łyżwach z Tamarą Moskvą. W pewnym momencie wygrał mistrzostwa ZSRR, zdobył srebrne medale na Mistrzostwach Świata w amerykańskim Colorado Springs i Mistrzostwach Europy w szwedzkim Vasteras.

Gachinsky odniósł poważny sukces w konkursach dziecięcych. A potem działali pod imieniem jego matki - Gil.

Debiut w turniejach dla dorosłych

Łyżwiarka figurowa Arthur Hill-Hachinsky

Arthur Gachinsky osiągnął swoje pierwsze sukcesy w 2006 roku, kiedy zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Rosji wśród juniorów. W przyszłym roku federacja łyżwiarstwo figurowe postanowił pozwolić mu wziąć udział w dorosłym mistrzostwie kraju. W tym czasie miał tylko 13 lat.

To było unikalne rozwiązanie. Nigdy wcześniej taki młody sportowiec nie uczestniczył w mistrzostwach Rosji. W sumie 18 uczestników wyjechało na lód. Gachinsky zdobył 161 punktów i zajął 14. miejsce. Zwycięzcą turnieju został Andrej Gryazev, który zdobył ponad 222 punkty.

Od 2008 roku występuje na arenie międzynarodowej. Dostałam się do finału Junior Grand Prix. Są to coroczne zawody, w których rywalizują najlepsi sportowcy sezonu. Arthur Hill-Gachinsky zajął ósme, ostatnie miejsce. W tym samym roku po raz kolejny przemawiał na Mistrzostwach Rosji. Tym razem stał się dziewiątym. Zwycięstwo zdobył Sergey Voronov.

Pierwsze nagrody

Arthur Hill-Hachinsky łyżwiarz figurowy i jego żona

W następnym sezonie Gachinsky ponownie wybrał Grand Prix Juniorów i ponownie zajął ostatnie miejsce. Dostał się do reprezentacji Rosji na mistrzostwach juniorów, ale wycofał się kilka dni przed startem z powodu poważnego przeziębienia. Kolejne mistrzostwa świata wśród juniorów dla niego rozwinęły się z powodzeniem. Stał się trzecim, przegrywając tylko z Chińczykami, Sun Nanya i japońskim Yuzuru Hani.

Na mistrzostwach Rosji dokonanych na ubiegłorocznym poziomie, zajmując 10. miejsce. W 2010 roku stał się 13. w mistrzostwach Rosji, a następnie w erze Jewgienija Pluszczenko. To on zdobył złoty medal.

Rok 2011 stał się kluczem do kariery sportowca. Na mistrzostwach Rosji z powodzeniem grał więcej niż kiedykolwiek, zdobywając srebrny medal. Konstantin Menshov, który zajął pierwsze miejsce, stracił około 14 punktów.

W następnym sezonie powtórzył swoje osiągnięcie. Tym razem zwycięstwo odniosła Jewgienij Pluszczenko, która otrzymała 5 punktów więcej za każdy występ niż Arthur Gachinsky. Łyżwiarz figurowy, którego zdjęcia zaczęły pojawiać się w publikacjach sportowych, nie poddawał się. Jednak w następnym roku nie trafił na podium, pozostając na czwartym miejscu. Zwycięstwo ponownie w Plushenko. Głównymi rywalami Artura są Voronov i Menshov, odpowiednio drugi i trzeci.

W 2014 roku trener zmienia Arthur Hill. Łyżwiarka figurowa przygotowuje nowe numery, ale nie zdobył ponownie medali na Mistrzostwach Rosji. Zajęło szóste miejsce. Tym razem triumf mistrzostw Maxim Kovtun.

A w 2015 roku Gachinsky jest szóstym. W grudniu ogłosił swoją emeryturę.

Programy

Gachinsky przyszedł na świat łyżwiarstwa figurowego z krótkim programem Flamenco - jasnym, ekspresyjnym tańcem hiszpańskim. W wolnym programie podbił sędziów tańcem opartym na utworze "Romeo i Julia" na muzykę włoskiego kompozytora Nino Rotha. W pokazach demonstracyjnych jeździł pod Elvisem Presleyem.

W swojej karierze przygotował kilkadziesiąt numerów w krótkich i losowych programach. Zagrał ścieżki dźwiękowe do filmów "Pan i Pani Smith" do muzyki brytyjskiego kompozytora Johna Powella, "Anna Karenina" włoskiego Dario Marianellego, "Wywiad z wampirem" amerykańskiego Elliota Goldenthala, 451 stopni Fahrenheita, przez Polaka Wojciecha Kilyara. спользовал композиции Дмитрия Шостаковича, Томазо Альбиони, Кэйко Мацуи и Майкла Джексона. Używał kompozycji Dmitrija Szostakowicza, Tomaso Albioniego, Keiko Matsui i Michaela Jacksona.

Życie osobiste

Arthur Hill-Hachinsky zdjęcie skatera

Jak sam przyznał, decyzja o zakończeniu kariery została dość łatwo podjęta przez Gachinsky'ego.

Główną przyczyną były liczne obrażenia, które skater ścigał prawie każdego sezonu. Opuścił wielki sport w wieku 22 lat. Ponadto sportowiec zauważył, że zatrzymał się na miejscu w swoim rozwoju, przestał się poprawiać. Życzył swoim kolegom powodzenia i siły, aby przewyższyć japońskiego Yuzuru Hani, który ostatnio zaczął dominować na arenie międzynarodowej.

Arthur Hill-Gachinsky, łyżwiarka figurowa i jego żona zamierzają poświęcić więcej czasu dla siebie i podróżować. O kochanym sportowcu mało wiadomo. W mediach szczegółowo omówiono historię ukochanej Artura, łyżwiarki Kathariny Herboldt. Trenowała także z Mishin.

Razem udali się na odpoczynek do nadmorskich kurortów, a nawet wynajęli mieszkanie, w którym zaczęli mieszkać razem. To właśnie w tym okresie Gachinsky osiągnął duże sukcesy na arenie rosyjskiej i międzynarodowej. Wkrótce jednak rozstali się, a inicjatorem była Katharina, która stwierdziła, że ​​początkowo nie uważała tych relacji za długofalowe.