Daria Spiridonova: niewyczerpana wola zwycięstwa

04.03.2019

Daria Spiridonova jest czołową rosyjską gimnastyczką i srebrnym medalistką Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Dziewczyna wygrała tytuł mistrza Europy i świata na nierównych barach w 2015 roku, a rok wcześniej wzięła udział w Mistrzostwach Europy, gdzie została brązową medalistką w mistrzostwach drużynowych i na nierównych barach. Jego główną gimnastyką sportową są nierówne bary. Jest mistrzem sportu klasy międzynarodowej.

Dzieciństwo i wczesne osiągnięcia sportowe Daria Spiridonova

Daria urodziła się w rodzinie sportowców 8 lipca 1998 r. W Novocheboksarsk (niedaleko stolicy Republiki Chuvashia). Ojciec dziewczyny był zaangażowany w wrestling, mama lekkoatletyka. W przypadku gimnastyki artystycznej Daria była już dorosłą siedmioletnią dziewczynką, kiedy została zauważona przez trenerkę Natalię Iljiczewę. Pierwsze sukcesy nie trwały długo, co było powodem przeprowadzki do Moskwy i występów na wyższym poziomie. Szkolenia odbywały się na bazie jeziora "Krugloe" - gdzie gimnastycy sportowi byli zaangażowani od ponad dziesięciu lat.

Pierwszy trener

Daria Spiridonova zadebiutowała na międzynarodowej arenie gimnastycznej w ramach Mistrzostw Europy Juniorów Pre-Olympic w Bergisch-Gladbach (Niemcy), gdzie wygrała wszechstronną konkurencję. Rok 2013 był rokiem przełomu Spiridonova. Wiosną wygrała złoto w turnieju drużynowym i srebro na nierównych sztabach w rosyjskich mistrzostwach juniorów. W turnieju "Igrzyska olimpijskie" otrzymało kilka medali: złoto drużynowe na nierównych sztabach i brąz na wszystko dookoła.

Sezon 2014

Na bardziej poważnym poziomie, Spiridonova wziął udział w Pucharze Świata w Cottbus (Niemcy) w 2014 roku, ale nie był w stanie zakwalifikować się do finału. Następnie rywalizowała w mistrzostwach Rosji tego samego roku, zdobywając złoto na nierównych sztabach i srebrze drużynowym na belce.

Nierówne pręty

W sierpniu 2014 r. Brała udział w Pucharze Rosji, zdobywała złoto w drużynie w różnych i nierównych barach, a brąz na kłodzie. Już w październiku wyjechała na Mistrzostwa Świata w Nanningu (Chiny). Niestety, spadła na kłody i nie była w stanie zakwalifikować się do tego typu, jednak występowała na nierównych barach i pomogła rosyjskiej drużynie narodowej wspiąć się na podium z brązowymi medalami. Po Nanningu Spiridonov rywalizowała w turnieju Arthur Gander Memorial w Szwajcarii, gdzie zdobyła złoto, wyprzedzając tytułową rumuńską gimnastyczkę Larisę Iordache. Potem przyszło zwycięstwo w szwajcarskim "Pucharze Zurychu". A po we Francji polecenie srebra i złota na batonach zostało wygrane.

Sezon przedolimpijski

Na początku marca 2015 roku Spiridonova startowała w Mistrzostwach Rosji, zdobyła złoto na nierównych sztabach, srebro na belce, aw klasyfikacji generalnej świata, pod koniec roku jej nazwisko wzrosło do czwartej linii.

We wrześniu zdobyła od razu trzy złote medale w Pucharze Rosji, w tym wszystkie wydarzenia. W październiku, jako członek rosyjskiej drużyny na Mistrzostwach Świata w Glasgow (Szkocja), pomogła zespołowi zająć drugie miejsce w finale.

Zasłużone nagrody

W 2016 roku Daria Spiridonova zdobyła złoto na Mistrzostwach Świata w Stuttgarcie. Miesiąc później brała już udział w Mistrzostwach Rosji, wygrywając w nieregularnych barach. W czerwcu startował na Mistrzostwach Europy w Szwajcarii. W kwalifikacjach obniżyła współczynnik trudności na nierównych paskach, co nie pozwoliło jej dojść do ostatniej rundy turnieju. W lipcu, w ramach Pucharu Rosji, wygrała brąz na nierównych kratach i zajęła czwarte miejsce w ogólnym konkursie drużynowym. Niedługo potem Daria została wezwana do rosyjskiej drużyny olimpijskiej.

Igrzyska w Rio

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro zostały przyćmione przez skandal dla rosyjskiej drużyny - czołowi sportowcy zostali wykluczeni z udziału w walce o tytuł mistrza. Sytuacja przed występami była dość napięta. Dla rosyjskich gimnastyków, którzy podróżowali do Brazylii, zadanie polegało na odpowiednim wykonaniu zadania.

Daria Spiridonova na Euro

Ogólnie rzecz biorąc, udało się to wdrożyć. Rosja uczestniczyła w drugim etapie kwalifikacji, rozpoczęła się rywalizacja dziewcząt z zarządów. W pojedynku wszechstronnym, nikt z drużyny nie był w stanie wykazać się wysokimi wynikami, ale w drużynie wszechstronnej rywalizacji rosyjskie dziewczyny Angelina Melnikova, Aliya Mustafina, Maria Paseka, Seda Tutkhalyan i Daria Spiridonova mogły wygrać srebrne medale. W niektórych typach - skarbiec, ćwiczenia na podłodze, belka wagi i nierówne kraty, Daria nie mogła wygrać nagrody.

Jak Daria żyje teraz i co robi

Po niezbyt udanym występie w Rio de Janeiro osobiście dla Daria Spiridonova, udział w zawodach w Elite Gym Massilia we Francji nastąpił, gdzie gimnastyczka pokazała tylko piąty wynik na belce, a szósty na nierównych paskach.

W 2016 roku gimnastyczka wzięła udział w kręceniu filmu "Mistrzowie: Szybciej, wyżej, Mocniej", gdzie stała się dublem Christiny Asmus, która grała Swietłaną Khorkinę.

Obecnie Daria kontynuuje aktywny trening, uznaje się, że aby nie stracić koncentracji i fizycznej formy, musi pracować nawet przez jeden dzień. Dziewczyna w rzeczywistości nie ma wolnego czasu, wakacje trwają krótko, jeśli ma trochę czasu na odpoczynek, próbuje odwiedzić swoich rodziców w Nowocheboksarsku.