Dauren Kurugliev - European Freestyle Wrestling Champion

19.03.2019

Dauren Kurugliev, członek rosyjskiej drużyny zapaśniczej freestyle'u, przez kolejne kilka lat zajmował drugie miejsce w podziale wagowym do 86 kg, ale w 2016 roku dokonał dramatycznego skokowego postępu w swoim rozwoju i wygrał kilka prestiżowych turniejów z rzędu, z których ostatnie było Mistrzostwami Europy w 2017 roku. Zawodnik Lezginsky właśnie wkroczył w czas swojej świetności i oczekuje się, że w nadchodzących latach zdominuje swoją kategorię wagową.

Zacznij

Dauren Kurugliev urodził się w Derbent w Dagestanie w 1992 roku. Jako dziecko chłopiec miał kogoś, z kim mógłby się równać we własnej rodzinie: Magomed Kurugliyev był wujem Daurena, który zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata 2005. Nawet imię chłopca podano na cześć Daurena Atamkulova - trenera, który sprawił, że Magomed został zwycięzcą mistrzostw świata.

dauren kurugliev

Z takimi krewnymi, a nawet z Dagestanu, nie można było uprawiać żadnego innego sportu, z wyjątkiem zapaśniczej walki. Dauren Kurugliev, którego biografia była z góry ustalona, ​​rozpoczął naukę w sekcji zapaśniczej z bratem Arsenem w wieku 8 lat.

W dzieciństwie i młodości siostrzeniec światowego laureata nie wyróżniał się wśród swoich rówieśników, dlatego w poszukiwaniu nowego impulsu do rozwoju przez piętnastolatka przeniósł się do Stawropola, gdzie rozpoczął pracę w miejscowej rezerwy olimpijskiej.

Okres młodszy i powrót do domu

Dauren Kurugliev wiernie reprezentował swoje rodzime RBM na różnych turniejach młodzieżowych, odbierając nagrody i nagrody. Jednak nie był jednym z najlepszych zapaśników kraju w jego wieku, pozostając w cieniu bardziej udanych rówieśników. Dopiero w 2011 roku na Młodzieżowych Mistrzostwach Rosji Dauren Kurugliev zdołał wygrać złoto, ale nie dotarł do reprezentacji narodowej, ponieważ te zawody były ostatnimi w jego karierze młodzieżowej.

W 2012 roku Lezghianski wrestler osiągnął pierwsze duże osiągnięcie na poziomie dorosłym. Dauren Kurugliev niespodziewanie dla wszystkich wziął brązową nagrodę w Grand Prix Ivan Yarygin, odbyło się w Krasnojarsku.

Wkrótce po sukcesie w turnieju syberyjskim, Dagestani postanowił wrócić do swojej ojczyzny i przeniósł się do Machaczkały, gdzie rozpoczął szkolenie w szkole sportowej Dynamo.

kurugliev dauren freestyle wrestling Tu poszedł gładko i rok po roku zaczął kraść do czołowej grupy bojowników w kraju. Autorytatywny mentor Mairbek Yusupov, który wziął niedocenianego zawodnika pod swoim skrzydłem, odegrał w tym znaczącą rolę.

Krok do przodu dwa z powrotem

Przez kilka lat Dauren Kurugliev zajmował drugie i trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej, regularnie zatrzymując się na wczesnych etapach dużych zawodów. Był piąty w Mistrzostwach Rosji w 2014 roku, pogorszył sytuację w ciągu roku, rezygnując z turnieju na 1/8 finału. Osobne lokalne sukcesy miały miejsce w rodzimej krainie Północnego Kaukazu, gdzie Dauren Kurugliyev czuł się pewniej.

W szczególności zdobył srebrny medal na Pucharze R. Kadyrova w 2013 r., Był brązowym medalistą Interkontynentalnego Pucharu, który odbył się w Khasavyurt w 2014 r.

Zdecydowana zmiana nastąpiła w 2015 roku, kiedy po raz drugi w życiu Lezghin zapaśnik znalazł się wśród zwycięzców reprezentacyjnego turnieju turnieju Iwan Yarygin Memorial.

Seria win-win

Do 2016 roku Dauren Kurugliev nabrał pewności siebie i niespodziewanie, ponieważ wszyscy przestali zauważać przeciwników na maty zapaśniczej. Jego fantastyczna passa zaczęła się. 12 marca 2016 z udziałem w małym turnieju, który odbył się w Buriacji, i trwał ponad rok, przekraczając czterdzieści walk.

Do 2017 roku Dagestani wygrywali na pamiątkę Ali Alijewa, wygrał turniej Yaryginsky i zdobył prawo do gry na Mistrzostwach Europy 2017. Jednak przed mistrzostwami kontynentalnymi odbyły się reprezentacyjne zawody w Turcji, gdzie srebrny medalista Olimpiady w Rio Selim Yashar został uznany za głównego faworyta.

Dauren Kuruglyev Mistrzostwa Rosji

Krótko przed tym Dauren miał innego opiekuna, który niespodziewanie został jego dawnym konkurentem na dywanie, Abdularashid Sadulayev, który otworzył szkołę walki dla siebie i zaprosił Kurugliyeva do reprezentowania swojego klubu.

Tak więc, do Turcji na ostatni turniej przed Mistrzostwami Europy, Dauren prowadził wyłącznie złoto i nie tracił serca pod ciężką presją trybun, które gorączkowo wspierały swoje dzieci. W drodze do finału usunął trzech tureckich sportowców i wyglądał bardzo pewnie przed główną walką. Ulubiony publiczność, Selim Yashar, stał się jego rywalem, ale Dauren Kurugliev zdobył odwagę, a wybitni Turcy nic na to nie poradzili.

Mistrzostwa Europy

Lezgański zapaśnik zbliżył się do Mistrzostw Europy w pełnej gotowości bojowej. We wczesnych etapach turnieju pokonał swoich rywali z dużą przewagą, nie pozostawiając szans Słowacji Borisowi Makoevowi i węgierskiemu Istvánowi Verebowi. Czekały go jednak poważne testy w półfinale.

Przedstawiciel Gruzji Dato Marsagashvili w trakcie walki przejął inicjatywę i przekazał przebieg walki pod jego kontrolą. Zaledwie trzy sekundy przed końcem walki Dauren Kurugliev zdołał wykręcić i przeprowadzić decydujący odbiór, co zapewniło mu zwycięstwo z wynikiem 4: 2.

W finale Dagestani wystąpili przeciwko Aleksandrowi Gostijewowi, osetyjskiemu zapaśnikowi, który zaczął grać dla Azerbejdżanu z powodu niesamowitej rywalizacji w rosyjskiej drużynie narodowej. Dauren miał przewagę w tym osobliwym derbach z Północnego Kaukazu, ale w jednym z momentów ataku uderzył nosem w głowę przeciwnika. Z powodu silnego krwawienia walka została przerwana, a Dauren był na skraju klęski, ponieważ zgodnie z nowymi zasadami, czas pomocy dla zapaśnika był ograniczony do trzech minut, w przeciwnym razie, z ciągłym krwawieniem, został usunięty z walki.

dauren kurugliev biografia

Jednak trener reprezentacji narodowej Dzambolat Tedeev zdecydowanie nadział nadgarstek bawełnianą kulką, a on wrócił na dywan, pewnie doprowadzając do zwycięstwa z wynikiem 6: 0.

Dziś Dauren ma zaledwie 25 lat i jest pełen pragnień, siły, by rządzić w swoim oddziale wag przez ponad rok.