Ile okresów w hokeju i ich czas trwania

17.05.2019

Kanada jest zwykle nazywana miejscem narodzin hokeja. Od najdawniejszych czasów dotarła do nas data pierwszego meczu hokejowego - 3 marca 1875 w Montrealu. Jak tylko zaczęły się oficjalne mecze, ważne stało się, ile było okresów w hokeju i jak długo były. Puck i pierwsze 7 zasady hokeja pojawił się dopiero w 1877 roku. Gry trwały dość długo, a ponieważ zmiana była dozwolona tylko dla kontuzjowanego uczestnika i jednego na mecz, do końca meczu hokeiści ledwo mogli raczkować ze zmęczenia.

ile okresów w hokeju Stopniowo liczba graczy zmniejszyła się z 50 do 6, pojawiły się siatki na bramce, zmieniono wyposażenie graczy, pojawiły się puchary i mecze profesjonalistów i amatorów, pozwolono im zmieniać zawodników podczas gry, a zasady dotyczące tego okresu nie uległy zmianie. Tylko w 1911 r. Stwierdzili oni w zatwierdzonych przepisach, ile jest okresów w hokeju i jak długo są.

Gra szybko zdobywa popularność na całym świecie, aw XX wieku rozprzestrzenia się na półkuli północnej.

Jak długi jest okres w hokeju

Z biegiem czasu istniały dwie szkoły hokejowe - europejska i kanadyjska. Od 1920 roku hokej jest włączony do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Ile razy w hokeja

Przez długi czas zasady prowadzenia walk hokejowych nie były takie same dla wszystkich państw i części świata. W Ameryce i Europie było wyraźnie inaczej. Odbywały się długie debaty na temat tego, jaki powinien być okres w hokeju na lodzie, ile minut potrwa i jak długo gra jako całość. Jeśli gra pozwoliła na remis, było łatwiej. Następnie mecz trwał trzy okresy 20 minut i 15 dla przerw między nimi. Czas gry został uwzględniony przez sędziego na stoper bez uwzględnienia zatrzymań w grze - w przypadku skasowania, wrzucenia i innych pauz.

Gra do wygrania

W przypadku dużych turniejów turniejowych taki rozkład czasu gry nie był wystarczająco odpowiedni, ponieważ uczestniczyła w nich duża liczba drużyn, a wyniki losowania rozciągały mecze do nieskończoności. Drużyny nie grały tak aktywnie, utracono ostrość i dynamikę hokeja. Dlatego na całym świecie kibice i organizatorzy zawodów nie mieli znaczenia, jak długo trwał okres hokeja, ale nie było remisu i zawsze był zwycięzca w meczu. Zaczęły się mecze, aby zidentyfikować ulubionego. Przy tej samej długości okresu, z wynikiem remisu po 3 dmints, z jednakową liczbą punktów, zaczęli wprowadzać dodatkowe nadgodziny. Po długich dyskusjach o tym, jak długo trwa hokej, postanowiono ustawić go na 10 minut i grać, dopóki pierwszy gol nie zostanie przerwany.

Okres hokejowy ile minut

W przypadku zaostrzenia gry dodano jeszcze jedną regułę: na polu podczas dogrywki nie ma pięciu graczy, ale czterech w celu zwiększenia dynamiki i zastąpienia konstrukcji taktycznych.

Zgodnie z regulaminem KHL, jeśli przez cały czas trwania hokeja trwało, nie było zwycięskiego gola, to zespoły po dogrywce próbowały zdobyć zwycięstwo w rzutach karnych - strzelaniny. Po pierwsze, każda drużyna na przemian wykonuje serię trzech strzałów, a następnie - przed zwycięskim rzutem krążka na bramkę. W tym przypadku końcowy czas meczu zależy tylko od mety, jest znacznie krótszy niż długi i wyczerpujący okres w przeszłości. Kule wyglądają spektakularnie, ale biorąc pod uwagę ile okresów w hokeju, zespoły próbują rozwiązać kwestię zwycięstwa w trakcie gry, aby nie nakładać dodatkowego obciążenia na bramkarzy, którzy są zmęczeni grą.

Turnieje Playoff

W końcowych fazach rozgrywek ligowych na kontynencie hokejowym wyniki stają się wyjątkowo ostre i wyraziste. Drużyna przegrywająca "zawiesza się" od następnych pojedynków w tej serii. Ale w playoffach nie wiadomo, ile jest okresów w hokeju na lodzie, ponieważ w tej części turnieju nie ma strzelanek, a wynik gry jest ustalany przez wyznaczenie dodatkowych okresów do zwycięstwa jednej drużyny.

Jeśli w jednym dogrywce zwycięzca nie jest zdecydowany, po krótkiej przerwie rozpoczyna się kolejny krótki okres i tak dalej.

Wartość każdego krążka w całej grze ma ogromną wartość. Ma to jednak przeciwny skutek - gracze boją się popełnić błąd i niech przeciwnik zdobędzie bramkę, gra jest defensywna i nieaktywna. Ponieważ mecze play-off są dość wyczerpujące zarówno dla widzów, jak i graczy.

Rekord KHL

W historii Kontynentalna Liga Hokejowa w marcu 2014 r. w ćwierćfinale rozgrywka playoff trwała 127 minut. Mecz zakończył się w 7. okresie z wynikiem 3: 4. Dlatego nawet do tej pory, aby odpowiedzieć na pytanie, ile okresów w hokeju na pewno nie zadziała. Jest możliwe, że ta płyta kiedykolwiek zostanie przekroczona.