Zasady hokeja na lodzie z piłką. Zasady na lodzie

15.05.2019

Hokej jest jednym z trzech najpopularniejszych gry zespołowe. Dziś jest obserwowany przez miliony widzów z całego świata. Jest to bardzo trudna i kontaktowa gra. Niemniej jednak zasady hokeja sprawiają, że jest to spektakularne i ekscytujące w ostatnich sekundach. Nic dziwnego, że zakłada się, że taka gra podlega tylko prawdziwym mężczyznom.

Odmiany hokejowe

Obecnie dostępnych jest kilka opcji. Najbardziej popularnym jest hokej na lodzie. Jest to tradycyjny typ gry, gdy mecze odbywają się na lodzie. Myjka jest gumowym dyskiem. Karnety i stemple wykonywane są klasycznym kijem. Podgatunek tradycyjnego hokeja to hokej na rolkach. Tutaj zamiast zwykłych rolek używanych rolek.

Kolejną odmianą gry jest hokej na trawie. Tutaj mecze odbywają się na syntetycznej nawierzchni (sztuczna murawa). Pocisk nie jest podkładką, ale solidną piłeczką o niewielkich rozmiarach. Podtyp tej gry jest uważany za indorhockey. Jedyna różnica polega na pokryciu terenu - stosuje się parkiet. zasady hokeja Hokej na lodzie jest bardzo popularny w Skandynawii. Tutaj pocisk jest solidną kulką. Podgatunek takiego hokeja to Rink Bandy, który odbywa się na stronie o zmniejszonym rozmiarze.

Rollerkey to osobna odmiana gry. Jest niezwykle popularny w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Argentynie. Pałki są podobne do tradycyjnych, a wrotki to quady rolkowe.

Niedawno popularna stała się również piłka do unihokeja. Mecze odbywają się w hali i gra się za pomocą plastikowych pałek. Piłka wykonana jest z lekkich tworzyw sztucznych.
Hokej na sankach to odmiana gry dla osób niepełnosprawnych. Zawarte w Igrzyskach Paraolimpijskich.

Zasady każdego rodzaju gry hokejowej są podobne, ale istnieją zasadnicze różnice. Dotyczy to głównie naruszeń i grzywien.

Hokej na lodzie

To gra zespołowa rozgrywana na lodzie. Celem tradycyjnego hokeja jest walka po obu stronach na rolkach. Przerzucając krążek między sobą za pomocą pałek, członkowie drużyny mają tendencję do rzucania go tyle razy, ile to możliwe przy bramie przeciwnika, pozostawiając ich nietknięte.

Historia tego typu hokeja pochodzi z Kanady pod koniec XVIII wieku. W tamtych czasach uczestnicy meczów przywiązywali do butów krojczych do serów, aby lepiej przesuwać się po zamarzniętej powierzchni jeziora. Początkowo myjka była drewniana, ale potem była obciążona gumowymi, a nawet metalowymi wkładkami.
zasady hokeja

Pod koniec XIX wieku w Montrealu opublikowano pierwsze ogólnie przyjęte zasady hokeja. Od 1904 r. Ta gra zaczęła szybko przenosić się do Europy: Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii itd. W Rosji hokej stał się popularny dopiero w połowie lat czterdziestych. Warto zauważyć, że pierwsza gra drużyny radzieckiej z Kanadą w Montrealu zakończyła się miażdżącym zwycięstwem gości - 2: 7.

Podstawy hokeja

Mecze odbywają się na pokrytych lodem terenach o wymiarach: w długości - od 56 do 61 m, szerokości - od 26 do 30 m. W cyfrach amatorskich dozwolone są pola o rozmiarze 40 na 20 metrów. Rogi witryny powinny być zaokrąglone do promienia 8,5 m.

Reguły hokejowe określają następujące wymiary bramki:

• W profesjonalnym wyładowaniu projekt powinien mieć 1,83 m szerokości i 1,22 m wysokości. Średnica stojaków wynosi 5 cm.
  • W miejscach amatorskich brama może mieć szerokość 1,5-1,6 m, wysokość - 1-1,12 m.

zasady hokeja Również międzynarodowe reguły hokeja opisują długość linii frontu. W zależności od konkurencji waha się od 2,44 do 3,6 m. Obszar bramy ograniczony jest do promienia 1,8 m.

Każdy gracz drużynowy musi posiadać specjalny sprzęt, w tym nie tylko mundur, ale także amunicję ochronną, zwłaszcza dla bramkarzy.

Zasady: hokej na lodzie

Zasady gry ograniczają stawkę zespołu na mecz. Każda strona musi mieć od 20 do 25 osób. W tym samym czasie na boisku po obu stronach może znajdować się 6 graczy, w tym bramkarz.

Czas trwania meczu - 3 okresy 20 minut. Przerwy trwają przez kwadrans. Jeśli gra zakończyła się remisem, wybierana jest seria rzutów.

Reguły hokeja na lodzie mogą strzelić gola tylko głównemu sędziemu spotkania. Pocisk zostaje przerwany, jeśli przekroczy linię bramkową. Cel jest liczony tylko po uderzeniu klubu lub rykoszetem gracza.

Hokej na lodzie, zasady gry, które pozwalają na stosowanie technik wytrzymałościowych w terenie, uważany jest za najbardziej kontaktowy i niebezpieczny sport na lodzie. Niemniej jednak w regulaminie większość punktów zajętych jest właśnie grzywnami za naruszenia. zasady gry w hokeja na lodzie Usunięcie na 2 minuty przypisuje się hokejowi za niesportowe zachowanie, pchanie przeciwnika na planszę, uderzanie przeciwnika kijem lub ręką, przesuwanie bramki, celowe poziome blokowanie krążka, opóźnienie czasu, potknięcie. Taka grzywna nazywa się małą.

Usunięcie przez 4 minuty jest przyznawane graczowi za zranienie przeciwnika za pomocą wysoko podniesionego kija. Podwójna mała kara zostaje wyznaczona w przypadku, gdy arbiter nie widzi złośliwego zamiaru w działaniach naruszającego.

Hokeista zostaje usunięty na 5 minut, jeśli celowo zbyt ostro atakuje przeciwnika. W celu rzutu końcowego zawodnik będący sprawcą zostaje zdyskwalifikowany do końca meczu.

Ten alternatywny widok, znany również jako bandy, to zimowa gra drużynowa. Mecze odbywają się na lodowisku o długości od 90 do 110 mi szerokości od 45 do 55 m. Wielkość bramki wynosi 3,5 na 2,2 metra. zasady hokeja Zasady hokeja w odniesieniu do wyposażenia i amunicji są podobne do zasad tradycyjnego rodzaju gry z krążkiem. Jazda po lodzie powinna być jazda na łyżwach. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby bramek w celu przeciwnika.

Pierwsza wzmianka o tym gatunku pochodzi z 20 wieku pne. e. Podobna gra w tym czasie była niezwykle popularna wśród Egipcjan i Azteków. Został przeniesiony do mrożonych zbiorników w Wielkiej Brytanii w IX wieku naszej ery. e. W Rosji gra z pełnymi regulacjami została zaimportowana przez Petera I.

Pierwsze przepisy zostały napisane w Wielkiej Brytanii, gdzie futbol był główną grą nawet wtedy. Dlatego zasady hokeja na lodzie z piłką i sokerem są bardzo podobne. Dotyczy to nie tylko wielkości pola, ale także wielu innych niuansów.

Gracze muszą przekazać piłkę między sobą za pomocą pałek. Zwycięzcą jest drużyna, która zdobyła więcej punktów niż przeciwnik. W wyjściowym składzie po każdej stronie powinno być 11 osób. Liczba wymian jest nieograniczona. zasady hokeja Czas trwania spotkania - od 2 do 45 minut. Jeśli wymaga tego regulamin, dodatkowy czas jest możliwy (2 okresy po 15 minut) lub rzut karny.

Hokej na piłki, którego zasady są podobne do piłki nożnej, nie jest sportem kontaktowym, jak klasyczną odmianą. Jednak tutaj gracze są również usuwane na pewien czas. Kara zaczyna obowiązywać po tym, jak sędzia przedstawi sprawcę odpowiedniej karty.

Hokej na trawie

Oficjalne zawody odbywają się pod auspicjami międzynarodowej organizacji FIH, która obejmuje około 130 krajów. Gra zyskała dużą popularność w Holandii, Hiszpanii, Niemczech, Irlandii, Belgii, Australii, Argentynie. zasady hokejowe 2014 Hokej na piłki, którego zasady zostały zapisane w oficjalnych regulaminach dopiero pod koniec XX wieku, jest uważany za najbardziej kombinowaną odmianę tradycyjnej gry zespołowej. W krajach takich jak Indie, Malezja, Pakistan i Południowa Afryka stał się narodowym skarbem.

Zasady: hokej na trawie

Głównymi i jedynymi przedmiotami przechodzącymi i uderzającymi w piłkę są kije. Jakikolwiek kontakt pocisku z twoimi rękami lub stopami jest zabroniony, może to zrobić tylko bramkarz.

Zasady gry w hokeja na trawie reprezentują coś pomiędzy piłką nożną a hokejem. Tutaj pole ma długość 91 mi szerokość 50 m. Wielkość bramy wynosi 3,66 na 2,14 metra. Obudowa wykonana jest z gumy i wytłaczanych trocin. Średnica kuli waha się od 71 do 74 cm, masa pocisku nie powinna przekraczać 163 g.

11 graczy rozpoczyna grę w każdej drużynie. Mecz odbywa się 2 razy przez 35 minut. Strzelony jest gol, jeśli rzut został wykonany ze strefy uderzenia. Również zasady hokeja 2014 określają kary za różne kategorie naruszeń: są zielone, żółte i czerwone karty. Pierwszy usuwa gracza na 2 minuty, drugi - na 5, trzeci - do końca meczu.