Gabriela Soukalova: biografia, kariera, życie osobiste

27.03.2019

Gabriela Soukalova jest znanym czeskim biathlonistą. Jest wielokrotnym zwycięzcą Pucharu Świata, medalistą olimpijskim, zwycięzcą wyścigów indywidualnych i drużynowych. Jakie są zalety Gabrieli Soukalovej? Życie osobiste, zdjęcia i biografia sportowców zostaną omówione poniżej.

Wczesne lata

Gabriela Soukalova

Gabriela Soukalova, której zdjęcie można zobaczyć w tym materiale, urodziła się 1 listopada 1989 roku w miasteczku Jablonec nad Nisou w Czechosłowacji. Rodzice dziewczyny byli zawodowymi sportowcami. Ojciec był częścią narodowej drużyny skoków narciarskich. Jej matka brała udział w narciarstwie, a także grała w reprezentacji Czechosłowacji, zajmowała wysokie pozycje na igrzyskach olimpijskich.

Gabriela Soukalova, której życie osobiste wyblakło od dzieciństwa, marzyła dzień i noc o zostaniu profesjonalnym narciarzem, chcącym przekroczyć dorobek jej rodziców. Jednak nadmierne skupienie się dziewczyny na sporcie nie przeszkodziło jej w pomyślnym ukończeniu szkoły. Następnie Gabriela Soukalova została zapisana do instytutu, gdzie zaczęła angażować się w grę na gitarze i wokalu. Głównym profilem dla niej stały się języki obce. Przy okazji, dziś zawodnik zaskakuje publiczność płynnym angielskim i wybitnymi umiejętnościami wokalnymi.

Rozpoczęcie kariery sportowej

Zdjęcie Gabrieli Saukalovej

Gabriela Soukalova, której zdjęcie zostało przedstawione w artykule, weszła w wielki biathlon w 2005 roku. W 2008 roku utalentowany sportowiec został zaciągnięty do drużyny narodowej. Wkrótce dziewczyna poszła z kolegami z drużyny na Mistrzostwa Świata Juniorów. Jednak tutaj spodziewano się pierwszych porażek i rozczarowań. W wyniku zawodów zawodnik nie zdołał "przeskoczyć" powyżej 20 pozycji w żadnym wyścigu. Jednak pomimo tak skromnych wyników Gabriela Soukalova nie została wysłana przez trenerów do rezerwy. Już na początku następnego sezonu biathlonista wziął udział w kontynentalnym mistrzostwach świata. Tutaj dziewczynka zdobyła wiele punktów w klasyfikacji czeskiej drużyny, która zdobyła złote medale.

W 2009 roku Gabriela Soukalova wzięła udział w wyścigu o Puchar Świata w biathlonie po raz pierwszy w swojej karierze. Zawodnik wykazał się dobrą celnością w strzelaniu. Jednak na dłuższą metę został on zepchnięty raczej niską prędkością.

Z początkiem sezonu 2012-2013. w życiu Gabrieli zaczynało się szczęście. Na początku Pucharu Świata w Pokljuce była jedną z dziesięciu najlepszych sportowców. Od tego momentu Soukalova nie przegapił okazji, aby dostać się do strefy punktów. Na kolejnym etapie międzynarodowych zawodów w Chanty-Mansyjsku biathlonistka wygrała wyścig trzykrotnie, co pozwoliło jej na zajęcie szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w tym roku.

Olimpiada

Życie osobiste Gabrieli Saukalova

Na Igrzyskach Olimpijskich Gabriela Soukalova po raz pierwszy pojawiła się w 2010 roku. Zawody międzykontynentalne odbyły się w kanadyjskim Vancouver. Debiut utalentowanego sportowca był nieostry. W wyścigu osobistym Soukalova pokazał tylko 60. wynik i zakończył sztafetę z kolegami z drużyny na 16 pozycji.

Gabriela Soukalova, której zdjęcie widać powyżej, wykonała znacznie wydajniej podczas Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi. W sprintu zawodnik zajął 29. miejsce. W pogoni biathlon nie miał kilku sekund, aby znaleźć się na trzeciej pozycji. W indywidualnym wyścigu Soukalova ponownie stała się 4. miejscem.

Najbardziej udany dla Gabrieli był masowy start. Czeski biathlon zajął drugie miejsce i po raz pierwszy w swojej karierze zdobył medal olimpijski. Jej druga "srebrna" Soukalova wygrała w mieszanym wyścigu sztafetowym.

Gabriela Soukalova: życie osobiste

Gabriela Saukalova zdjęcie z życia prywatnego

Prawie cały czas sportowiec spędza na treningach i uczestnictwie w zawodach. Ze względu na załadowany harmonogram, praktycznie nie musi być rozpraszany przez cokolwiek innego. Jednak Gabriela Soukalova, której zdjęcie można zobaczyć w tej sekcji, wciąż znajdowała czas na nawiązanie relacji z młodym mężczyzną. Czeski badmintonista Peter Koukal stał się ulubieńcem sportowca.

Wiosną 2016 roku para rozegrała wesele. Warto zauważyć, że ceremonia zaślubin odbyła się w piątek, 13. Jednak taka przerażająca data nie powstrzymała przyszłych małżonków, ponieważ Gabriela Soukalova po prostu nie mogła odłożyć wesela na inny czas. Zdjęcie pary przedstawione jest powyżej.