Riccardo Daniel: Historia sukcesu

14.04.2019

Dla koneserów Formuły 1 z Australii, zawodnik numer jeden i grający w niepełnym wymiarze bohater narodowy prawdopodobnie pozostaną Mark Uebber przez długi czas. I choć Markowi nie udało się wygrać co najmniej jednego tytułu ligowego, on z godną pozazdroszczenia stabilnością zadowolił swoich fanów uderzeniem na podium, a czasami wygrał Grand Prix. Riccardo Daniel

Kolejny australijski pilot F1 - Riccardo Daniel - do tej pory nie może pochwalić się tak dużą liczbą nagród, jak jego słynny rodak, ale jego kariera wyścigowa idzie pełną parą, a to oznacza, że ​​wszystko zależy wyłącznie od nastroju kierowcy. Jak na ironię, to Daniel zastąpił Marka Uebbera w zespole Red Bulla, gdy ten ostatni zdecydował się na uprawianie profesjonalnych sportów.

Występy na poziomie amatorskim

Pierwszy samochód wyścigowy, za kierownicą, którego Riccardo Daniel zajął miejsce, był zwykłym samochodem. Już w wieku dziewięciu lat chłopiec jechał w kółko z rówieśnikami, a jednocześnie rozumiał, że prędkość jest jego powołaniem.

W wieku szesnastu lat Daniel wziął udział w lokalnych mistrzostwach Formuły Ford, ale nie udało mu się zdobyć punktów w żadnym z trzech wyścigów. Mimo to Australijczyk wygrał prawo do startów w Mistrzostwach Formuły BMW w Azji, gdzie wygrał pierwsze sportowe zawody sportowe. Zgodnie z wynikami mistrzostw, Daniel Riccardo zdobył 231 punktów i zajął trzecie miejsce wśród wszystkich pilotów. Dwa kolejne sezony australijski spędził w Formule Renault, gdzie bronił kolorów drużyny RP Motorsport. Nawiasem mówiąc, w tej serii wyścigów równolegle z Riccardo pilotował innego przyszłego uczestnika F1 - Finn Valtteri Bottas. daniel riccardo rośnie

Formuła 3

W 2008 roku Riccardo Daniel przyjął zaproszenie zespołu Carlin Motorsport i przeniósł się do British Formula 3. Australijczyk z powodzeniem zadebiutował na tor Norymberdze, zajmując ostatnie szóste miejsce. Następnie seria finałowych podium, dzięki której pilot Carlin wygrał mistrzostwo z 89-punktową przewagą nad najbliższym rywalem. Od czasu występu w mistrzostwach innego Australijczyka, Davida Brabhama, Daniel Riccardo stał się pierwszym reprezentantem Zielonego Kontynentu, który zrezygnował z tytułu.

Formuła 1

W głównym wyścigu Daniel zaprosił Christiana Hornera - szefa zespołu Red Bull Racing. Początkowo Riccardo wraz z innym debiutantem służyli jako piloci testowi, ale po udanych występach australijskiego zawodnika w filii Toro Rosso zaproponowano mu stałe miejsce jako pilota RBR, zastępując w zespole jego rodaka Marka Uebbera. Warto zauważyć, że po tym zamachu jeden z najwyższych riderów w F1 był po prostu Danielem Riccardo. Australijski wzrost - 180 cm. Daniel Riccardo

Gwiazdą numer jeden w drużynie w tym czasie był oczywiście niemiecki pilot. Sebastian Vettel, jednak debiut Australijczyka można nazwać sukcesem. Od razu stał się drugim w Grand Prix domu, i to pomimo technicznie niedoskonałego samochodu modelu 2014. Ogólnie rzecz biorąc, Riccardo z przekonaniem spędził swój debiutancki sezon w RBR, zdobył trzy zwycięstwa i siedem razy na podium. W rezultacie - trzecie miejsce w mistrzostwach i wiele pozytywnych opinii od renomowanych avtoizdaniy.

W mistrzostwach 2015 r. Australijski zawodnik wystartował z nowym kolegą z zespołu (rosyjski Daniil Kvyat), aw składzie trudnych czasów Red Bull zajął ósme miejsce finałowe. Rok później, w mistrzostwach-2016, Australijczyk zdołał powtórzyć swoje najlepsze osiągnięcie i zająć trzecie miejsce w sezonie. Warto zauważyć, że w tych mistrzostwach Riccardo tylko raz podniósł puchar zdobywcy Grand Prix nad głową.