Jakie są największe wyniki w piłce nożnej?

22.03.2019

Wszyscy fani piłki nożnej wiedzą, jak wynik jest zazwyczaj w meczu. Jeśli jedna drużyna straciła więcej niż trzy gole bez zdobycia jednego, wynik jest uznawany za zmiażdżony. Naturalnie, miażdżący wynik nie jest niczym niezwykłym, ponieważ przeciwnicy nie zawsze znajdują się w tej samej "kategorii wagowej". Dlatego nawet na najwyższym poziomie, na przykład w Lidze Mistrzów, najbardziej prestiżowym turnieju klubowym, można znaleźć wyniki takie jak 7: 0.

Największe wyniki w piłce nożnej

Jednak takie konto raczej nie zaskoczy Cię, jeśli wiesz o istnieniu rekordów wydajności. Jeśli ich nie znasz, w tym artykule znajdziesz informacje na temat najlepszych wyników w piłce nożnej. Każda z walk, o których tutaj wspomniano, ma swoją własną historię. Czasami historie są nieszczęśliwe, czasem sprawiają, że się uśmiechasz, a czasami motywują niektóre związki piłkarskie do działania. Czas dowiedzieć się, jakie są najlepsze wyniki w piłce nożnej.

Vanuatu - Sfederowane Stany Mikronezji

największe wyniki w piłce nożnej

Jeśli mówimy o największych wynikach w piłce nożnej, to zdecydowanie warto zacząć od tego meczu, który odbył się w 2015 roku, czyli całkiem niedawno. Oba zespoły wzięły udział w Pacific Games, turnieju, w którym zespoły rywalizowały w strefie Pacyfiku. A jeśli większość zespołu może pochwalić się profesjonalizmem, nawet jeśli nie jest to najwyższy poziom, Mikronezja nie może być nazywana profesjonalnym zespołem. Przed mistrzostwami zawodnicy nawet nie trenowali razem, ponieważ wszyscy mieszkali na różnych wyspach. Oczywiście wynik był przerażający. W trzech meczach fazy grupowej Micronesia straciła 114 bramek, a największą liczbę w piłce nożnej na tym turnieju odnotowano w meczu z Vanuatu. Ta drużyna pokonała Mikronezję z wynikiem 46: 0, a ten wynik mógł zostać oficjalnie uznany za największą porażkę w międzynarodowej piłce nożnej, ale Sfederowane Stany Mikronezji to kraj, który nie jest członkiem FIFA, dlatego ten mecz nie wejdzie do oficjalnej listy .

Australia - Zachodnie Samoa

największy wynik w historii piłki nożnej

Ale co to jest największa punktacja w historii futbolu na arenie międzynarodowej? Został oznaczony w meczu pomiędzy Australią a Zachodnim Samoa, w którym padły 31 bramek, z których wszystkie zostały wysłane do sieci Samoa Zachodniego. W rezultacie ten pojedynek był rekordem dla kilku parametrów jednocześnie, a Archie Thompson, który zdobył 13 bramek, również został rekordzistą, ponieważ przed nim żaden piłkarz nie strzelił tylu bramek w oficjalnym meczu.

Jednak ogólne wrażenie zostało zepsute przez fakt, że drużyna narodowa Samoa miała problemy z paszportami, więc mecz nie był rozgrywany przez zawodowych piłkarzy, ale przez juniorów. Warto również zauważyć, że ten mecz był powodem, dla którego FIFA pomyślała o zorganizowaniu dodatkowego turnieju kwalifikacyjnego dla takich drużyn "karłów". W każdym razie jest to największa ocena w historii piłki nożnej w oficjalnych meczach na poziomie międzynarodowym.

"Ilinden" - "Mladost" i "Debartsa" - "Gradinar"

jaki jest największy wynik w piłce nożnej

A co z klubową piłką nożną? Ma też własne rekordy, ale warto zacząć nie z największą piłką nożną na świecie, ale z bardzo zabawnym i interesującym wydarzeniem. Stało się to w 1979 roku w jednym z regionalnych mistrzostw Jugosławii. Kluby Ilinden i Debrats dzieliły pierwszą i drugą linię z tą samą liczbą punktów, podczas gdy najwyższa linia była zajęta przez DeBarz, ponieważ miała największą różnicę bramek pomiędzy bramkami nieodebranych i nieosiągalnych. W ostatnim meczu mistrzostw kierownictwo klubu zdecydowało się na podstępność: przeciwnik konkurenta został przekupiony, aby nie zgasł w meczu, a Ilinden zostanie zaliczona do zwycięstwa 3: 0, a Debarca sama zgodziła się i ze swoimi przeciwnikami, aby pokonać jak najwięcej piłek w ich bramkach, jak to możliwe.

Co było ich zaskoczeniem, gdy po strzeleniu kilku bramek, podczas przerwy odkryli, że Ilinden przejrzała ich machinacje i przelicytowała swoich przeciwników, pokonując 58 bramek w 45 minut. W rezultacie druga połowa zamieniła się w prawdziwy wyścig, a Ilinden udało się zakończyć mecz z wynikiem 134: 1, a Debartsa spadła z tyłu, strzelając tylko 57 bramek. Arbiter stał się kolejnym bohaterem, który dodał 30 minut do meczu, z którego klub zaczął aktywnie korzystać, ale zdołał zdobyć tylko 88 bramek, gdy mecz został przerwany przez telefon od prezesa związku piłki nożnej. W końcu "Ilinden" nie stała się mistrzem. Dlaczego? Ponieważ postanowiono zdyskwalifikować i rozwiązać wszystkie cztery drużyny, które brały udział w tym zgłoszeniu, a także pozbawić prawa sędziego, przedłużając mecz na trzydzieści minut. Ale jeśli interesuje Cię, jaki jest największy wynik w piłce nożnej, nie otrzymałeś jeszcze odpowiedzi.

"Arbrot" - "Bon Accord"

największy wynik w piłce nożnej na świecie

Wyciągając najważniejsze informacje, warto również powiedzieć, jak to wszystko się zaczęło. Faktem jest, że incydenty wielkich kont spotykały się od czasów starożytnych. Oto najczystszy przykład, pierwsza runda Pucharu Szkocji, w której jedna drużyna zdołała zdobyć 36 bramek bez odpowiedzi. Wielu uważa, że ​​to konto jest rekordowe, ponieważ gra nie miała charakteru umownego, została oficjalnie uznana i nie zawiera wątpliwych elementów. Najważniejszą rzeczą jest to, że to od niej wynikało, że rundy kwalifikacyjne pojawiały się w turniejach, które eliminują zbyt słabe zespoły, aby oficjalne końcowe etapy nie dały podobnych rezultatów.

Największe konto

jaki jest największy wynik w historii piłki nożnej

Czas porozmawiać o tym, jaki jest największy wynik w historii futbolu. Do tej pory ten rekord należy do meczu z 2002 roku, który odbył się pomiędzy dwoma zespołami z mistrzostw Madagaskaru, Ademy i Stud Olympic L'Emirn. W tym meczu 149 bramek bez bramki padło na Stad Stud Olympic Club L'Emirn.

Historia tego pojedynku jest bardzo interesująca i niezwykle niezwykła. Faktem jest, że Stud Olympic L'Emirn wcale nie jest outsiderem, który został pokonany przez lidera turnieju. Do ostatniej rundy był głównym zawodnikiem mistrzostw. Jednak w przedostatniej rundzie, ostatnie sekundy bramki zespołu otrzymały bezpodstawną karę, która pogrzebała szanse na mistrzostwo. W ostatniej rundzie odbyło się spotkanie dwóch kandydatów, ale tylko z powodu błędu sądowego (wielu uważa, że ​​było to celowe) "Adema" już stał się mistrzem. Olimpik nie miał nic do stracenia, więc klub zaprotestował, zdobywając jak najwięcej bramek. Tylko on zdobył wszystkie te bramki w swojej własnej sieci, po przyznaniu 149 goli w 90 minut. Tak więc 149: 0 - jest to największa liczba w oficjalnych meczach w piłce nożnej.